Z grupą młodszych zawodników chciałbym rozpocząć intensywniejsze szkolenie z bronią. W tym celu każdy zawodnik powinien posiadać podstawowy sprzęt zapewniający bezpieczeństwo ćwiczeń:

- strój szermierczy ( bluza+spodnie wskazany ale nie konieczny certyfikat NW 350 lub 800),

- plastron odpowiednio na prawą lub lewą stronę z certyfikatem NW 800,

- maska szermiercza z certyfikatem minimum NW 350,

- rękawicę szermierczą (mam nadzieję, że  sprzętu klubowego starczy dla tych którzy jeszcze nie mają),

- kolanówki długie za kolana białe,

- ochraniacz plastikowy na klatkę piersiową (zabezpiecza i daje komfort dziewczętom i chłopcom),

- przewód osobisty.

Dla wszystkich klub zapewni po jednej szpadzie. Koszt naprawy sprzętu uszkodzonego pokrywają rodzice. Dobrze byłoby zakupić lub uszyć we własnym zakresie pokrowce na szpadę i dbać by nie rdzewiała. Jeżeli dana zawodniczka lub zawodnik będą startowali częściej wskazane jest zakupienie dodatkowego przewodu i szpady, ponieważ zawodnik jest zobowiązany posiadać broń zapasową.

Jeżeli moje plany się spełnią będziemy chcieli realizować w tygodniu dwa treningi po 1,5 godziny i z poszczególnymi zawodnikami według grafiku miesięcznego będziemy umawiać się na lekcje indywidualne lub w małych grupach.

W okresie najbliższego miesiąca będziemy chcieli również najprawdopodobniej w którąś sobotę przeprowadzić turniej szermierczy.

2. Do czasu rozpoczęcia bardziej intensywnych ćwiczeń z bronią wszyscy zawodnicy muszą mieć aktualną zdolność od lekarza sportowego. Są dwie możliwości, pierwsza to badanie u dr Kubali który ma uprawnienia i robił badania ostatnio, druga to badania w przychodni sportowo-lekarskiej w Poznaniu na ul. Reymonta 35. Tam należy zgłosić się ze skierowaniem od lekarza rodzinnego o 8.00, oddać krew do badania i po południu między 14.00 a 16.00 zgłosić się na badania u lekarzy specjalistów. Najlepiej wcześniej uzgodnić wizytę w przychodni telefonicznie.

3. Od marca do czerwca będzie kilka turniejów, w których dobrze byłoby wystartować najważniejsze wyróżniłem czerwonym kolorem:

- 8-9 marca – Gliwice – „Muszkieter Trophy" turniej klasyfikacyjny – Z, D, MŁ

- 15-16 marca – Mikołów – kategorie D, MŁ, JMŁ, oraz amatorzy (mogę rodzicom wypożyczyć sprzęt, który posiada klub),

- 27- 31 marca – Wrocław – „Challenge Wratslavia" – największy na świecie turniej dla dzieci – kategorie: D, MŁ, JMŁ – turniej klasyfikacyjny

- 5-6 kwietnia – Świerzno (niedaleko Szczecina)- kategorie: D, MŁ, JMŁ

-12 kwietnia chcemy zorgnizować turniej w Tarnowie Podgórnym tarnovia cup 2014 (wczesniej planowalismy 10 maja)

- 12 kwietnia - Bautzen (Niemcy) - turniej dla roczników 1997-2001; 2002 i młodszych; i aktiv czyli open,

- 13 kwietnia – Drzonków – kategorie : Z, D, MŁ

- 26 kwietnia – Świdnica – kat. Z, D, MŁ,

- 17-18 maja – Kraków – SK, Z, D, MŁ," O Miecz Zerwikaptur"

- 24-25 maja – Radlin – D, MŁ, JMŁ, „Dzień Dziecka"

- 31- 01 maja – Knurów – kat. SK, Z, D, MŁ, JMł, „Dni Knurowa"

- 13-15 czerwca – Wrocław – Mistrzostwa Polski Młodzików – kat. MŁ

Kategorie w sezonie 2013-14 :

Skrzaty 6-7 lat

Zuchy 8-9 lat

Dzieci 10-11 lat

Młodzicy 12-14 lat

Juniorzy młodsi 15-17 lat

Juniorzy 18-20 lat

4. Otrzymałem z Polskiego Związku Szermierczego pismo z informacją o organizowaniu obozu sportowego w ramach „Sportowych Wakacji 2014" .

Obóz ma odbyć się w terminie 14-26 lipca 2014 w Człuchowie. Koszt osobodnia to 76,-zł (za turnus 912,-zł) W tej cenie zawiera się zakwaterowanie, pełne wyżywienie, dostęp do obiektów sportowych ( boiska, sala z planszami przygotowana na stałe do ćwiczeń z bronią). Dodatkowo zaraz przy bursie znajduje się kryty basen ( w ubiegłym roku po preferencyjnych cenach 4zł /godz.). Dojazd i ubezpieczenie we własnym zakresie, lub w gestii klubów. Byłem tam na obozach przed trzema laty i w roku ubiegłym i uważam, że jest to najlepsza propozycja na obóz szermierczy. Na jednym turnusie przebywa ok. 150 szermierzy z klubów z całej Polski, zajęcia prowadzone są w grupach mieszanych z różnymi trenerami. Ja muszę zadeklarować udział do 15 marca dlatego proszę o zgłoszenia z Państwa strony do 10 marca i zabezpieczenie wpłaty w wysokości 200,-zł. Do 12 marca potwierdzę czy jest dostateczna ilość zgłoszeń i czy należy dokonać wpłaty zaliczki.