KALENDARZ IMPREZ

163

W sobotę 26 października w Tarnowie Podgórnym odbył się turniej szermierczy o I Puchar Starosty Poznańskiego w Szpadzie Dziewcząt i Chłopców. W zawodach wystartowało 73 zawodniczek i zawodników z 7 klubów z zachodniej Polski. Walki toczyły się w dwóch kategoriach wiekowych osobno dla dziewcząt i chłopców. Grupy młodsze - zawodnicy z roczników 2002 i młodszych - walczyły 2 rundy eliminacji grupowych a następnie walki pucharowe do wyłonienia zwycięzców. Grupy starsze - roczniki 1999 do 2001 - miały jedną rundę walk eliminacyjnych w grupach a następnie pucharówki aż do walki finałowej i wskazania zwycięzców. Rywalizacja była bardzo zacięta a poziom zawodów dorównywał Mistrzostwom Makroregionu Młodzików.


Z dwunastu zawodników UKS ATLAS reprezentujących Powiat Poznański najlepsze wyniki uzyskali:
- w kategorii chłopców starszych Mateusz Kunysz zajął trzecie miejsce,
- wśród starszych dziewcząt dwie zawodniczki Joanna Mikołajczak i Zofia Frąckowiak uplasowały się w finałowej ósemce zajmując odpowiednio siódme i ósme miejsce,
- w młodszych dziewczętach na ósmym miejscu uplasowała się Patrycja Teska, a wśród młodszych chłopców Jan Kunysz był siódmy.

Dzięki środkom przekazanym przez Powiat Poznański mogliśmy wszystkim uczestnikom zapewnić posiłek obiadowy, zabezpieczyć napoje i ufundować wartościowe nagrody. Podziękowania pragniemy również przekazać firmie Schattdekor i NICOL Sport oraz Gminie Tarnowo Podgórne za ufundowanie nagród, oraz Radiu Merkury za patronat medialny.


Dziękuję również wszystkim wolontariuszom pomagającym w przeprowadzeniu zawodów bez których zorganizowanie imprezy byłoby niemożliwe.

UKSATLAS - uksatlas.pl