KALENDARZ IMPREZ

IMG 20141213 151633

Ostatnie miesiące minionego roku były dla szpadzistów okresem intensywnych startów. Zawodnicy naszej sekcji walczyli w Szczecinie, Śremie i w Warszawie.
Najlepsze wyniki osiągnęli na Mistrzostwach Wielkopolski Szkół w Szermierce. W zawodach tych reprezentowali oni swoje szkoły. Na dziewięciu zawodników pięcioro stanęło na podium a pozostali zajęli miejsca w finałowych ósemkach. W kategorii szkół podstawowych Zofia Kunysz była druga, a Nikola Jakubowicz i Weronika Zimińska zajęły dwa równorzędne trzecie miejsca
(wszystkie Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tarnowie Podgórnym). Chłopcy ze szkół podstawowych również walczyli bardzo dobrze. Adam Patoleta (Szkoła Podstawowa w Ceradzu Kościelnym) był drugi przegrywając nieznacznie walkę finałową, a Michał Kapłon (Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tarnowie Podgórnym) zajął szóste miejsce.
W kategorii dziewcząt szkół gimnazjalnych Zofia Frąckowiak zajęła pierwsze miejsce a jej siostra Antonina była trzecia ( obie Gimnazjum im. A. Mickiewicza w Kaźmierzu). Wśród gimnazjalistów Jędrzej Huchrak był piąty(Gimnazjum Katolickie św. Kostki w Poznaniu).

Bardzo dobrze spisali się również nasi zawodnicy w Warszawie na Mistrzostwach Pragi Południe. Michał Kapłon zajął drugie miejsce wśród chłopców w kategorii dzieci, a w tej samej kategorii wśród dziewcząt Zofia Kunysz była trzecia, Nikola Jakubowicz siódma. W rywalizacji młodziczek Antonia Frąckowiak zajęła trzecie miejsce.
Rok 2014 zakończyliśmy z szóstką zawodników na listach klasyfikacyjnych Polskiego Związku Szermierczego. W kategorii dzieci (dziewczęta) do lat 11 najwyżej sklasyfikowana jest Zofia Kunysz – 33 miejsce, następna jest Weronika Zimińska – 49 miejsce, wśród chłopców do lat 11 Michał Kapłon jest na miejscu 43. Antonina Frąckowiak jest 34 a Alicja Krząstek 64 w klasyfikacji młodziczek do lat 13. W juniorach młodszych Zofia Frąckowiak zajmuje 73 lokatę. Życzę jeszcze lepszych wyników w 2015 roku

Przyjmujemy jeszcze zapisy dzieci z klas 1-3 do grupy początkującej informacje pod nr tel. 602637951 lub www.uksatlas.pl