KALENDARZ IMPREZ

21122013217

Listopad i grudzień były bardzo udanym okresem startów szpadzistek i szpadzistów UKS ATLAS. 16 listopada Zosia Kunysz zajęła 2 miejsce w „Pucharze Gryfka" w Szczecinie. W następny weekend w Mistrzostwach Wielkopolski Szkół w Szermierce rozgrywanych w Śremie w kategorii gimnazjów Joanna Mikołajczak i Zofia Frąckowiak zajęły pierwsze i drugie miejsce. Wśród zawodników ze szkół podstawowych Antonina Frąckowiak była druga a Jędrzej Huchrak trzeci.
Również trener szermierzy nie składa broni i w rozegranych w Opalenicy 7 grudnia „Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Weteranów w Szermierce" zajął w szabli drugie miejsce.
Następnym bardzo dobrym startem, był przeprowadzony 21 grudnia turniej gwiazdkowy O puchar Burmistrza Miasta i Gminy Szamotuły. Na tych zawodach w kategorii młodzik Antonina Frąckowiak zajęła pierwsze miejsce, Alicja Krząstek była druga, w kategorii dzieci Jan Kunysz był trzeci, a w kategorii zuchów Zosia Kunysz szósta.
Cieszy również fakt, że sekcja szermiercza rozwija się i od września trenuje nowa grupa 12 dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych. Mam nadzieję, że już za kilka miesięcy będą oni reprezentowali nasz klub i gminę w zawodach krajowych i międzynarodowych z podobnymi sukcesami jak ich starsze koleżanki i koledzy.