Szermierze UKS ATLAS na turnieju w Berlinie

Listopad był miesiącem intensywnych startów dla szpadzistów UKS ATLAS. Już w pierwszy weekend nasi zawodnicy walczyli w „PUCHARZE ZIEM PÓŁNOCNYCH” – turnieju klasyfikacyjnym Polskiego Związku Szermierczego. Najlepszy wynik indywidualny osiągnęła Hanna Ciborowska zajmując w najmłodszej kategorii wiekowej drugie miejsce. Pozostałe zawodniczki, mimo że były poza podium, zajęły wysokie punktowane miejsca, które w klasyfikacji łącznej klubów dały UKS ATLAS pierwsze miejsce!
Kolejne zawody „STEGLIZER BÄR 2018” odbyły się w Berlinie 10 listopada. Klub nasz reprezentowało pięcioro zawodników. Najlepszy start odnotowały dziewczyny w roczniku 2006 gdzie Hanna Depta i Gabriela Ciborowska stoczyły między sobą walkę o pierwsze miejsce, wygrała Hania. W rocznikach 2007 wśród chłopców Oskar Fechner zajął 3 miejsce, Hanna Hałas tuż za podium na piątym miejscu. W najmłodszej kategorii, roczniki 2009, Sofie Fechner zakończyła zawody na trzecim miejscu. Zawody były bardzo udane, na pięcioro zawodników z naszego klubu, czworo wróciło z medalami.

Nasi szermierze doskonale zaprezentowali się również na zawodach rozegranych 24 listopada w Śremie – OTWARTYCH MISTRZOSTWACH SZKÓŁ WIELKOPOLSKI – rozgrywanych w tym roku również z udziałem zawodników z poza Wielkopolski. Dziewczęta z rocznika 2007 i młodsze zajęły wszystkie miejsca na podium, Hania Hałas była pierwsza, Kaja Patoleta druga, Hanna Ciborowska trzecia a Sofie Fechner piąta . W rocznikach 2005-2006 rywalizację wygrała Hanna Depta, a Gabriela Ciborowska i Oliwia Zimińska były trzecie. Najstarsze dziewczyny z roczników 2003-2004 miały bardzo silną konkurencję i tylko Dominika Szwedek znalazła się na trzecim miejscu podium a Weronika Zimińska była tuż za nim, na miejscu piątym. Wśród chłopaków, zaczynając od najmłodszych kategorii, Oskar Fechner zajął pierwsze miejsce i Wiktor Baca trzecie. W średniej grupie wiekowej roczniki 2005-2006 Paweł Matuszewski był trzeci, a w najstarszej Adam Patoleta drugi. Dziękuję wszystkim zawodnikom którzy startowali, jak również osobom które uczestniczyły w kursie na sędziego okręgowego, ponieważ bardzo ważne jest by w klubie były osoby z takimi uprawnieniami i mogły służyć pomocą na treningach i zawodach.

Listopad dostarczył nam wiele radości ze zdobytych medali oraz doświadczenia z walk, bezcennego w procesie szkolenia.

Dziękuję wszystkim którzy w ramach wolontariatu pomagali organizować wyjazdy oraz sami uczestniczyli w roli kierowców, opiekunów i sędziów.

Hanna Ciborowska druga na Pucharze Ziem Północnych                  Mistrzostwa Szkół Śrem               Ekipa dziewcząt UKS ATLAS na zawodach w Szczecinie