KALENDARZ IMPREZ

Dekoracja zwycięzców w Libercu. Trzecia od prawej Hanna Depta  

Warszawa
Zawodnicy sekcji szermierczej UKS ATLAS bardzo intensywnie startują w zawodach krajowych i zagranicznych. 7 kwietnia grupa naszych zawodniczek i zawodników walczyła w turnieju „Warszawska Syrenka”. Turniej był bardzo mocno obsadzony przez zawodników z Polski i z zagranicy. Mimo pełnego zaangażowania nie udało się naszym szpadzistom zakwalifikować do finałowych ósemek. Najlepsza Gabriela Ciborowska zajęła 12 miejsce.
Liberec Czechy
Bardzo dobry wynik osiągnęła Hanna Depta 13 kwietnia na zawodach „Ještědský pohár 2019”. W tym turnieju klasyfikacyjnym czeskiej federacji zajęła wysokie 6 miejsce przegrywając 15:13 ze zwyciężczynią zawodów VYSLOUŽILOVÁ Vanda - SC Praha. W Libercu walczyły również z powodzeniem: Hanna Hałas oraz Natalia Pera, Tatiana Tatrowska i Matylda Marek dla których był to pierwszy start za granicą.

Świdnica
W „ Polsko-Niemieckiej Gali Szermierczej” wystartowało 13 naszych szermierzy. Zawody odbyły się 27 kwietnia. Nasi szpadziści po bardzo zaciętych bojach w dużej części awansowali do finałowych ósemek. Najlepszy okazał się najmłodszy nasz zawodnik Filip Hałas, który w rocznikach 2011 zajął drugie miejsce. Na trzecim stopniu podium stanęli również Kaja Patoleta (kat. dzieci) i Aleks Nawrocki Nowak (kat. zuchy). Start bardzo udany i organizacja zawodów bardzo dobra.
Przed nami kolejne zawody w Szczecinie, Krakowie, Radlinie, Piekarach Śląskich, Katowicach i Berlinie. Życzę zawodnikom wytrwałości i sukcesów.

Trener Paweł Kapłon

Drużyna UKS ATLAS na Gali Szermierczej w Świdnicy

UKSATLAS - uksatlas.pl