Tarnovia Cup 2019 szermierka dekoracja w kategorii dzieci

Uczniowski Klub Sportowy ATLAS był organizatorem dwóch dużych imprez sportowych z cyklu zawodów TARNOVIA CUP przeprowadzanych przez nasz klub rokrocznie od 2010 roku.
Pierwsza z nich to turniej szermierczy rozegrany 16 marca 2019 w hali sportowej OSiR w Tarnowie Podgórnym. Do walki na szpady stanęło 132 zawodniczek i zawodników z 16 klubów z Polski i Niemiec. Otwarcia imprezy dokonała I Zastępca Wójta Gminy Ewa Noszczyńska – Szkurat. Zawody przeprowadzono w czterech kategoriach wiekowych: junior młodszy, młodzik, dzieci i zuchy, osobno dla dziewcząt i chłopców. System walk był zgodny z regulaminami Polskiego Związku Szermierczego i polegał na eliminacjach grupowych, następnie eliminacjach bezpośrednich, czyli zawodnik przegrywający odpadał z turnieju a zwycięzca awansował do kolejnej rundy. Przebieg zawodów był bardzo sprawny dzięki zaangażowaniu organizatorów i sędziów. Najlepszy wynik wśród naszych zawodników osiągnęły Kaja Patoleta w kategorii dzieci i Hanna Ciborowska w kategorii zuchy zajmując drugie miejsce. Hanna Depta w kategorii młodziczek, Hanna Hałas w kategorii dzieci i Sofie Fechner oraz Aleks Nawrocki Nowak w kategorii zuchy stanęli na trzecim stopniu podium a oprócz nich w finałowych ósemkach byli Dominika Szwedek, Adam Patoleta, Gabriela Ciborowska, Oskar Fechner.

Zwycięzcy otrzymali puchary, medale i dyplomy oraz drobne upominki od sponsorów. Wszyscy startujący zawodnicy otrzymali gorący posiłek i pamiątkową koszulkę z grafiką zawodów. Cała impreza została zrealizowana przy współpracy z Gminą Tarnowo Podgórne, Polskim Związkiem Szermierczym i Okręgowym Związkiem Szermierczym oraz prywatnymi sponsorami. Wszyscy zawodnicy i goście opuszczali salę z zapewnienie że wrócą tu za rok.

Dnia 27 kwietnia w Tarnowie Podgórnym sekcja crossmintona klubu UKS ATLAS zorganizowała turniej TARNOVIA CUP 2019- Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Crossmintonie. W zawodach udział wzięły dzieci oraz dorośli. Po raz pierwszy zawody zostały ujęte w ogólnopolskim cyklu turniejów Grand Prix i były punktowane w rankingu STARS POLAND. Turniej otworzyła vice prezes Polskiej Federacji Crossmintona- Lidia Bomirska. Współzawodnictwo przebiegało w kilku kategoriach wiekowych U12 dla dziewcząt i chłopców, open dla pań, open dla panów. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach to: U12 - Augustyniak Anna, Open kobiet- Wincenciak Zofia, open mężczyzn- Kwiatkowski Michał.
Po raz kolejny została utworzona strefa „Pierwszy krok do Crossmintona”, gdzie osoby zainteresowane nowym sportem mogły pograć pod okiem trenera. Dla wszystkich uczestników wydarzenia przygotowano pamiątkowe koszulki, napoje, przekąski, a dla zwycięzców turnieju puchary, medale i nagrody ufundowane przez Gminę Tarnowo Podgórne oraz sponsorów.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na zajęcia, które odbywają się w SP 1 w Tarnowie Podgórnym ul. Szkolna 5 we wtorki i czwartki w godz. 15.30-17.00 dla dzieci od 10 lat oraz dla dorosłych we wtorki od 17.00-18.00

Paweł Kapłon

Tarnovia Cup 2019 szermierka       TARNOVIA CUP 2019 Crossminton